Současnost obce Pustověty

 

  • pověřená obec: Křivoklát

  • katastrální výměra: 14,64 km²

  • počet obyvatel: 162 (31. 12. 2008)

  • nadmořská výška: 300 m

  • adresa obecního úřadu: Pustověty 62, 27023 Křivoklát

  • starosta / starostka: Alena Klobásová

 

 

 pustovety

 

 

Pustověty se nachází 8km od hradu Křivoklát, v okrese Rakovník. Malebná obec leží v údolí na okraji chraněné krajinné oblasti Křivoklátsko a v blízkosti řeky Berounky. Obec obklopují křivoklátské lesy a protéká jí Rakovnický potok. Přes Pustověty vede několik cyklostezek a turistických tras. 

 

Součástí obce jsou i samoty Kolonie a Míče, kde jsou v současné době vybudovány penziony, a také hájovna na Marvanech a dva strážní domky se zastávkou v Lašovicích na trati Rakovník - Beroun.

 

V obci  je v provozu obecní knihovna, nachází se zde malý obchod s potravinami, hospoda "Na Ostrově" a jízdárna na koních. V roce 1974 bylo vybudováno fotbalové hřiště a založena Tělovýchovná jednota Sokol Pustověty. Dnes je součástí sportovního areálu i dětské hřiště a víceúčelové sportovní hřiště na tenis, volejbal, nohejbal, basketbal a malou kopanou. V Pustovětech je železniční zastávka vlaku na trase Rakovník - Beroun.

 

 

      pustovty_vrba_s_vlenm_pomnkem     pustovty_most

      pustovty_eleznin_zastvka_a_ves     pustovty_podjezd

 

foto : wikipedia

 

PŘÍŠTÍ ZÁPAS

 

So 6.10. 16:00 hod.

Soutěžní utkání

 

Hředle logo_sokol_50 Pustověty

NAROZENINY SLAVÍ

Sixta Jakub

Šnobl Dušan


AKTUÁLNÍ POČASÍ

Rodinná firma PATERA byla založena v roce 1993. Již od svého počátku se zabýváme prodejem a servisem zahradní, lesní a malé komunální techniky.
Údržba městských komunikací Rakovník
Kovovýroba Šperl, vrata, brány, rolety, žaluzie LOMAX
ROSTLINNÉ komodity, PESTICIDY, OSIVA, HNOJIVA, PRODEJNY hospodářských potřeb
CENTRUM MÍCHÁNÍ BAREV, ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY, PŮJČOVNA NÁŘADÍ
Firma Froněk, spol. s r.o. je soukromá česká stavební společnost střední velikosti, která se zabývá výstavbou pozemních komunikací, těžbou kamene, jeho zpracováním na drcené kamenivo a výrobou směsí kameniva obalených asfaltem (asfaltové směsi). Na českém trhu působí již od roku 1993 a to převážně v regionech středních, západních a severních Čech.
Herold Řeznické Potřeby
Pustověty