Cyklotrasa Rakovník - Roztoky

Rozeklaná křivoklátská údolí přímo vybízí k toulkám na kole a jedna výjimečná cyklotrasa (č. 303) vede právě přes Pustověty. Jejím výchozím bodem může být například vlakové nádraží v Rakovníku a výlet můžeme zakončit na vlakovém nádraží v Roztokách u Křivoklátu. Cyklostezka vede krásnými údolími se širokými loukami, vede kolem podhradí hradu Křivoklát a končí u Berounky. Celá trasa měří 19 kilometrů a většinou se vine podél Rakovnického potoka. Odtud pramení její výhoda – takřka po celou dobu se jede z kopečka. Kdo má větší elán, může pokračovat dále směrem Karlova Ves, Broumy a navštívit další historické skvosty Točník a Žebrák a výlet zakončit v Hořovicích (celkem 49km).

V Rakovníku mineme Tyršovo koupaliště a záhy narazíme na Hradcův mlýn, který mlel mouku už v 15.století. Po dalších 2 kilometrech potkáme další historické stavení Hutský mlýn s výklenkovou kapličkou. Pokračujeme podél vlakové trati a podjíždíme viadukty. Přijíždíme do malebného Dolního Chlumu. Rovinatými loukami se dostaneme k dolní části Lašovic a pokračujeme směrem k Pustovětům. Pro doplnění tekutin se tu nabízí útulná hospůdka „Na ostrově“. Podél kamenného statku se znovu pouštíme do údolí plné luk a po několika kilometrech přijedeme do Městečka. Tady si můžeme dát oběd v restauraci „U Zikmundů“. Cyklotrasa dále vede po levém břehu Rakovnického potoka a po chvíli přijedeme ke sportovnímu areálu Kolečko. Pak následuje krásný výhled na monumentální gotický hrad Křivoklát. Dále do Roztok se již jede po hlavní silnici. Přejíždíme most a doleva se můžeme vydat na železniční zastávku nebo doprava podél Berounky až ke stylové vodácké restauraci „U Jezu“.
31082011468

Výlet jsme si zaznamenali na GPS a jeho průběh s fotografiemi a údaji o rychlosti a profilu cyklotrasy můžete nalézt na tomto odkaze: GPS průběh cesty.

mistrovské utkání

Zavidov B logo_sokol_50 Pustověty

Michal Beneš ml.
Jarda Bretšnajdr
Viktor Břicháček

JSME NA FACEBOOKU

- výsledky hned po zápase

- aktuální ohlasy, názory

- zprávy z klubu

- komentáře a fotografie

to vše najdete na našem facebooku.

Staňte se našimi fanoušky!