Současnost obce Pustověty

• pověřená obec: Křivoklát

• katastrální výměra: 14,64 km²

• počet obyvatel: 162 (31. 12. 2008)

• nadmořská výška: 300 m

• adresa obecního úřadu: Pustověty 62, 27023 Křivoklát

• starosta / starostka: Alena Klobásová

pustovety

Pustověty se nachází 8km od hradu Křivoklát, v okrese Rakovník. Malebná obec leží v údolí na okraji chraněné krajinné oblasti Křivoklátsko a v blízkosti řeky Berounky. Obec obklopují křivoklátské lesy a protéká jí Rakovnický potok. Přes Pustověty vede několik cyklostezek a turistických tras.

Součástí obce jsou i samoty Kolonie a Míče, kde jsou v současné době vybudovány penziony, a také hájovna na Marvanech a dva strážní domky se zastávkou v Lašovicích na trati Rakovník - Beroun.

V obci  je v provozu obecní knihovna, nachází se zde malý obchod s potravinami, hospoda "Na Ostrově" a jízdárna na koních. V roce 1974 bylo vybudováno fotbalové hřiště a založena Tělovýchovná jednota Sokol Pustověty. Dnes je součástí sportovního areálu i dětské hřiště a víceúčelové sportovní hřiště na tenis, volejbal, nohejbal, basketbal a malou kopanou. V Pustovětech je železniční zastávka vlaku na trase Rakovník - Beroun.

pustovty_vrba_s_vlenm_pomnkem     pustovty_most

pustovty_eleznin_zastvka_a_ves     pustovty_podjezd

foto : wikipedia

mistrovské utkání

Zavidov B logo_sokol_50 Pustověty

Michal Beneš ml.
Jarda Bretšnajdr
Viktor Břicháček

JSME NA FACEBOOKU

- výsledky hned po zápase

- aktuální ohlasy, názory

- zprávy z klubu

- komentáře a fotografie

to vše najdete na našem facebooku.

Staňte se našimi fanoušky!