Výstavba hřiště v roce 1974 

 

... výtah ze zápisů pana Josefa Maršála

 

V prosinci 1973 přišli na MNV Pustověty zástupci SSM a sdělují předsedovi, že na schůzi SSM jednali o tom, že by si chtěli svazáci vybudovat hřiště na kopanou. Pokud možno, chtěli by si ho vybudovat na bývalé louce Na chobotě. Když se mládež dozvěděla, že předseda MNV dostal příslib k povolení stavby hřiště, na nic nečekali a s chutí se pustili do vyřezávání vrb na celé louce. Vždyť v roce 1974 leden i únor byly měsíce velice teplé a proto o sobotách a nedělích, ba i ve všední dny odpoledne chlapci s motorovými pilami vrby vyřezávali, traktorem vytrhávali kořeny a koncem února byla louka toho, co na ní nepatří, prosta.

 

1974 srpen

 

Po celé jarní období o sobotách a nedělích bylo na budoucím hřišti více jak 20 brigádníků. Pomáhali mladí, starší - celá vesnice. Z louky se odstraňovaly drny, válcoval se povrch, na který má přijít vrstva škváry. A začátkem května přijely k mostu po železnici vagóny se žhavou škvárou.  Tu zajistili mládežníci zaměstnaní v ČKD. V 11 hodin vagóny zastavily a občané Pustovět měly na vyložení tří vagónů škváry pohou půl hodinu. Na vykládání se dostavili doslova všichni občané Pustovět, kteří byli právě doma. A za jakých podmínek vykládali. Škvára byla žhavá a ve vagóně nikdo nevydržel než několik minut - to gumové holínky byly už téměř propálené. Mladí požárníci tedy přivezli hasičskou stříkačku a třemi proudy stříkali do výšky nad vagony. Lidé, kteří škváru vykládali, byli naskrz mokří, od škváry špinaví jak kominíci, ale nevadilo jim to. To byla jediná možnost, jak škváru vyložit. A za půl hodiny mohla lokomotiva s prázdnými vagóny odjet. A tak tomu bylo několikrát. Škvára se pak nakladačem nakládala a nákladním autem odvážela na hřiště. Na plochu přišlo místy až 20cm škváry - znovu se plocha urovnávala, válcovala a když to bylo hotové, navážela se na škvárou pokrytou plochu ornice a nakonec se nasazovaly předtím sejmuté drny trávy. Kromě částky potřebné na vyjmutí louky z půdního fondu byly celkové náklady na výstavbu hřiště 240 Kčs a to za trubky na branky. To už bylo léto a kopaná v plném proudu. A tak v Pustovětech dochází k ustanovující schůzi tělovýchovné jednoty.

 

 1974 turnaj v oracove

 

V létě následujícího roku se začalo pracovat na stavbě kabin. Práce rychle pokračovala a tím si sportovci Pustovět ve velmi krátké době vybudovali pod přísálím kulturního domu pěkné kabiny, kde jsou sprchy s teplou vodou a další zařízení. Ale ani na naše nejmenší sportovci nezapomněli. Vedle fotbalového hřiště vybudovali dětské hřiště s dětským kolotočem, houpačkami, prolézačkami, skluzavkou a pískovištěm.

 

 

 

PŘÍŠTÍ ZÁPAS

 

So 6.10. 16:00 hod.

Soutěžní utkání

 

Hředle logo_sokol_50 Pustověty

NAROZENINY SLAVÍ

Sixta Jakub

Šnobl Dušan


AKTUÁLNÍ POČASÍ

Rodinná firma PATERA byla založena v roce 1993. Již od svého počátku se zabýváme prodejem a servisem zahradní, lesní a malé komunální techniky.
Údržba městských komunikací Rakovník
Kovovýroba Šperl, vrata, brány, rolety, žaluzie LOMAX
ROSTLINNÉ komodity, PESTICIDY, OSIVA, HNOJIVA, PRODEJNY hospodářských potřeb
CENTRUM MÍCHÁNÍ BAREV, ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY, PŮJČOVNA NÁŘADÍ
Firma Froněk, spol. s r.o. je soukromá česká stavební společnost střední velikosti, která se zabývá výstavbou pozemních komunikací, těžbou kamene, jeho zpracováním na drcené kamenivo a výrobou směsí kameniva obalených asfaltem (asfaltové směsi). Na českém trhu působí již od roku 1993 a to převážně v regionech středních, západních a severních Čech.
Herold Řeznické Potřeby
Pustověty