První mistrovské zápasy 

 

...výtah ze zápisů pana Josefa Maršála

 

Rychle se blížilo zahájení sezóny a stále se pracovalo na pustovětském hřišti. A při tom shonu se přiblížil datum 18.srpna 1974, tedy den zahájení soutěže 4.třídy kopané ročníku 1974/1975. Okresním fotbalovým svazem bylo povoleno TJ SSM Pustověty hrát celý podzim na hřištích soupeřů a na jaře že by se všechny zápasy hrály na hřišti v Pustovětech. Tedy k prvnímu mistrovskému zápasu hráči Pustovět cestovali do Janova.

 

1974

 

K tomuto historickému prvnímu zápasu nastoupili Pustověty  v tomto složení : Josef Fikart - Milan Štěpánek, Míla Hůla, Emil Šnobl (kapitán) - Luboš Hovorka, Milan Kalaš, Jiří Hůla - Karel Fikart, Miroslav Černý, Josef Brabec, Václav Vokáč. V prvním poločase prohrávaly Pustověty 0:4 a po přestávce došlo na hřišti ke změnám. Odstoupil Brabec a Vokáč a místo Hovorky přešel do obrany Maršál. Hovorka hrál v útoku místo Brabce a na levé křídlo místo Vokáče nastoupil Mikovec. Změny pomohly a ve druhém poločase byli pustovětští Janovu rovnocenným soupeřem. Pustověty druhý poločas vyhrály 1:0, kdy první mistrovskou branku vsítil Luboš Hovorka.Tak tedy celý zápas skončil 4:1 pro Janov.

Ani ve druhém zápase se hráčům Pustovět nepodařilo zvítězit, kdy v Oráčově prohráli těsně 1:2. A tak pokračovali pustovětští v dalších zápasech na trávnících soupeřů a čekali, až se řádně trávník na hřišti v Pustovětech zakoření. Při tom se jim však nepodařilo zvítězit ani jednou. Ale o posvícení už to nemohli vydržet a na svém hřišti dne 26.října hostili Permon Roztoky B, který porazili 3:0. V posledním podzimním zápase prohrály Pustověty s Kněževsí 0:4 a netrpělivě čekali na jaro, kdy přijdou posily Josef Varyš, Josef Gebhart a Václav Bičovský.

 

1976

 

Za prvních 15 let činnosti TJ SSM Pustověty oddíl kopané sehrál do 30.6. 1989 celkem 547 zápasů, z toho 168 vyhrál, 96 hrál nerozhodně a 283 prohrál se skórem 878:1250. Nejlepším střelcem branek byl ing. Stanislav Hůla, který zatížil konto soupeřů 168 brankami.

 

 

 

PŘÍŠTÍ ZÁPAS

 

So 6.10. 16:00 hod.

Soutěžní utkání

 

Hředle logo_sokol_50 Pustověty

NAROZENINY SLAVÍ

Sixta Jakub

Šnobl Dušan


AKTUÁLNÍ POČASÍ

Rodinná firma PATERA byla založena v roce 1993. Již od svého počátku se zabýváme prodejem a servisem zahradní, lesní a malé komunální techniky.
Údržba městských komunikací Rakovník
Kovovýroba Šperl, vrata, brány, rolety, žaluzie LOMAX
ROSTLINNÉ komodity, PESTICIDY, OSIVA, HNOJIVA, PRODEJNY hospodářských potřeb
CENTRUM MÍCHÁNÍ BAREV, ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY, PŮJČOVNA NÁŘADÍ
Firma Froněk, spol. s r.o. je soukromá česká stavební společnost střední velikosti, která se zabývá výstavbou pozemních komunikací, těžbou kamene, jeho zpracováním na drcené kamenivo a výrobou směsí kameniva obalených asfaltem (asfaltové směsi). Na českém trhu působí již od roku 1993 a to převážně v regionech středních, západních a severních Čech.
Herold Řeznické Potřeby
Pustověty