První mistrovské zápasy

...výtah ze zápisů pana Josefa Maršála

Rychle se blížilo zahájení sezóny a stále se pracovalo na pustovětském hřišti. A při tom shonu se přiblížil datum 18.srpna 1974, tedy den zahájení soutěže 4.třídy kopané ročníku 1974/1975. Okresním fotbalovým svazem bylo povoleno TJ SSM Pustověty hrát celý podzim na hřištích soupeřů a na jaře že by se všechny zápasy hrály na hřišti v Pustovětech. Tedy k prvnímu mistrovskému zápasu hráči Pustovět cestovali do Janova.

1974

K tomuto historickému prvnímu zápasu nastoupili Pustověty  v tomto složení : Josef Fikart - Milan Štěpánek, Míla Hůla, Emil Šnobl (kapitán) - Luboš Hovorka, Milan Kalaš, Jiří Hůla - Karel Fikart, Miroslav Černý, Josef Brabec, Václav Vokáč. V prvním poločase prohrávaly Pustověty 0:4 a po přestávce došlo na hřišti ke změnám. Odstoupil Brabec a Vokáč a místo Hovorky přešel do obrany Maršál. Hovorka hrál v útoku místo Brabce a na levé křídlo místo Vokáče nastoupil Mikovec. Změny pomohly a ve druhém poločase byli pustovětští Janovu rovnocenným soupeřem. Pustověty druhý poločas vyhrály 1:0, kdy první mistrovskou branku vsítil Luboš Hovorka.Tak tedy celý zápas skončil 4:1 pro Janov.

Ani ve druhém zápase se hráčům Pustovět nepodařilo zvítězit, kdy v Oráčově prohráli těsně 1:2. A tak pokračovali pustovětští v dalších zápasech na trávnících soupeřů a čekali, až se řádně trávník na hřišti v Pustovětech zakoření. Při tom se jim však nepodařilo zvítězit ani jednou. Ale o posvícení už to nemohli vydržet a na svém hřišti dne 26.října hostili Permon Roztoky B, který porazili 3:0. V posledním podzimním zápase prohrály Pustověty s Kněževsí 0:4 a netrpělivě čekali na jaro, kdy přijdou posily Josef Varyš, Josef Gebhart a Václav Bičovský.

1976

Za prvních 15 let činnosti TJ SSM Pustověty oddíl kopané sehrál do 30.6. 1989 celkem 547 zápasů, z toho 168 vyhrál, 96 hrál nerozhodně a 283 prohrál se skórem 878:1250. Nejlepším střelcem branek byl ing. Stanislav Hůla, který zatížil konto soupeřů 168 brankami.

mistrovské utkání

Zavidov B logo_sokol_50 Pustověty

Michal Beneš ml.
Jarda Bretšnajdr
Viktor Břicháček

JSME NA FACEBOOKU

- výsledky hned po zápase

- aktuální ohlasy, názory

- zprávy z klubu

- komentáře a fotografie

to vše najdete na našem facebooku.

Staňte se našimi fanoušky!