Mistrovské utkání III. třídy okresního přeboru Rakovník, 24.5. 2015

SESTAVA: Tomášek – Šnobl, Sharankevych, Bičovský V. (Bičovský A.), Bureš – Hůla, Knap, Šimon, Kameník – Mucha, Truksa.

STŘELCI: Kameník (Truksa), Šimon (Truksa), Truksa (Knap), Hůla (Knap)

HRÁČ ZÁPASU: Truksa

ROZHODČÍ: Hořejší - Říha, Strouhal

ŽK: Mucha, Truksa, Knap

POČET DIVÁKŮ: 40

DOBRÝ VÝKON I VE ZNAČNĚ NEKOMPLETNÍ SESTAVĚ * NAD VŠEMI VYČNÍVAL RADEK TRUKSA * PÁTÁ VÝHRA V ŘADĚ *

Ještě než jsme odjeli na zápas do Chrášťan, přišlo mi na telefon hned několik podstatných omluvenek. Hned šestice hráčů se z různých důvodů nemohla zúčastnit. Mezery v sestavě jsme nějak zacelili a šlo se na věc. Taktika byla jasná – zodpovědný přístup při bránění a pokud možno využít každé příležitosti k brejku.

Tak také začal zápas. Domácí chtěli hrát, ale naráželi na naše dobré krytí. Prostor pro protiúder se také našel. V první půli jsme udeřili hned dvakrát. V obou případech měl prsty Radek Truksa, který hrál fantastický zápas a byl suverénně nejlepším hráčem tohoto mače. Ve 23. minutě jsme vedli 2:0, jenže soupeř hned v následující minutě kontroval a byl neustále na dostřel.

Další nepříjemnost na nás čekala ve druhé půli. Domácí totiž po rohovém kopu vyrovnali. Byla tedy řada na nás. Opět to vzal do svých rukou Radek. Zamotal hlavu celé domácí obraně a precizně zakončil. Jenže do minuty bylo opět srovnáno. Standa Hůla nestačil pokrýt protihráče a ten snadno vyrovnal. Svojí chybu však Standa dokonale odčinil, když si pět minut před koncem naběhl na přihrávku od Míry Knapa a křížnou střelou rozhodl zápas. Pak už jsme domácí k ničemu nepustili. Vítězíme po páté za sebou. Jen tak dál, pánové!

(Úsměvným momentem utkání bylo střídání našeho předsedy Václava Bičovského kvůli zranění, který si přivodil sám v průběhu hry: nastoupil v nových kopačkách a udělal si puchýř na patě.)