Míčový sedmiboj dvojic Pustovětská sedmička 2019

Pokyny účastníkům míčového sedmiboje

Datum a místo konání: 3. srpna 2019 od 8.30 hod., sraz účastníků v 8:00

Kde: sportovní areál TJ SOKOL PUSTOVĚTY

Disciplíny: stolní tenis, basketbal, tenis, nohejbal, volejbal, házená, fotbal

Podmínky účasti: soutěže se může zúčastnit max. 22 dvojic, člen dvojice je během turnaje nezastupitelný. Vhodné je jednotné reprezentativní oblečení každé dvojice. O pořadí přihlášek rozhoduje den(hodina) doručení. Přihlášky: e-mailem na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript informace: Ing.Václav Bičovský, tel.: 603 866 467

Jízdní řád sedmiboje:

8:00 – Prezentace dvojic, startovné (hřiště – klubovna TJ)

8:15 – Losování do pavouků všech disciplín

8:30 - Začátek sedmiboje (začíná se stolním tenisem na sále místní restaurace)

cca 10:00 – Ostatní disciplíny na hřišti

cca 18:30 – Ukončení sedmiboje, sčítání výsledků

cca 19:00 – Vyhlášení výsledků

cca 19:15 – Posezení při muzice

Co si vzít k disciplínám:

Stolní tenis – sálová obuv, tenisová pálka

Tenis – tartanový kurt, obuv sálová nebo turfy, tenisová raketa

Ostatní sporty jsou na travnatých hřištích – obuv libovolná mimo kopaček se šroubovými špunty. Pokud to jenom trochu jde, je vhodné jednotné reprezentativní oblečení každé dvojice.

Instrukce: V rámci zajištění rychlého a hladkého průběhu celého turnaje žádám všechny účastníky, aby se aktivně podíleli na obsazování sportovišť a ihned po odehrání zápasu nahlásili výsledek. Hrací míče zůstávají po odehrání utkání u sloupku sítě nebo v brance. Během dne není povoleno se vzdalovat z areálu bez předchozí domluvy s pořadatelem. Všichni účastníci zodpovídají za svůj zdravotní stav a startují na vlastní nebezpečí. Bufet v areálu otevřen po celý den. Kdo by chtěl přenocovat – je možno v areálu postavit stan.

Startovné: 500,--Kč za dvojici

Ceny: budou odpovídající výslednému pořadí týmu

06082011416
06082011416 - copy
06082011416
06082011416 - copy

Pravidla míčového sedmiboje

Systém: V jednotlivých disciplínách bude veřejné losování do pavouků bez nasazování. V každé disciplíně se bude hrát vylučovacím způsobem a bude určeno pořadí s tímto bodovým ziskem:

1. místo ... 9 bodů

2. místo ... 7 bodů

3. místo ... 5 bodů

4. místo ... 4 body

dvojice získá přísl. počet bodů, i když bude mít volný los, pokud by se hrálo předkolo, vítěz získává 1 bod. Konečné pořadí je dáno výsledkem součtu všech získaných bodů za umístění v jednotlivých disciplínách. Při rovnosti rozhoduje větší počet prvních míst, případně druhých atd. Při rovnosti (rozumí se úplné) rozhoduje los. Hraje se v zásadě bez rozhodčích, pouze při sporech bude nasazen pořadatelem.

1) Tenis - Hraje se jeden set čtyřhry, za stavu 6:6 tie break.

2) Nohejbal - Hraje se na dva sety do 10 bodů, za stavu 1:1 na sety rozhoduje rozdíl bodů z obou setů, při rovnosti bodů rozhoduje, kdo vyhrál druhý set.

3) Volejbal - Hraje se na dva sety do 15 bodů, za stavu 1:1 na sety rozhoduje rozdíl bodů z obou setů, při rovnosti bodů rozhoduje, kdo vyhrál druhý set.

4) Basketbal - Hází se trestné hody na koš (šestky). Každý hráč má možnost jednoho zkušebního hodu, využití této možnosti musí jasně ohlásit soupeři. I v případě proměněného zkušebního hodu se tento bod nezapočítává. Pak hází 5 soutěžních hodů v tomto pořadí hráčů – A1, B1, B2, A2,... Při rovnosti hází všichni čtyři ve stejném pořadí po 1 soutěžním hodu (bez zkušebního) až do rozhodnutí.

5) Stolní tenis - Hraje se čtyřhra na dva vítězné sety do 11 bodů.

6) Házená - Hází se sedmimetrové hody. Každý má jeden zkušební hod (stejně jako u basketbalu). Každý hází 4 sedmičky, z toho po dvou na každého ze soupeřící dvojice. Pořadí stejné jako u kopané (bod č. 7). Při rovnosti se postupuje jako u kopané.

7) Fotbal - Kopou se penalty (jedna zkušební). Každý kope 4 penalty, z toho po dvou na každého ze soupeřící dvojice. Při rovnosti si dvojice vybere, kdo bude kopat (až do konce) a kdo chytá. Kope se po jedné penaltě až do rozhodnutí.

Závazné pořadí při kopání resp. házení a chytání v technických disciplínách (kopaná – penalty, házená – sedmičky) :

1) A1 B1 9) B2 A1
2) A1 B1 10) B2 A1
3) A1 B2 11) B2 A2
4) A1 B2 12) B2 A2
5) B1 A2 12) B2 A2
6) B1 A2 13) A2 B1

7) B1 A1 14) A2 B1
8) B1 A1 15) A2 B2
9) B2 A1 16) A2 B2

V případě nerozhodného výsledku následuje "náhlá smrt" – z každé dvojice jeden hází (kope), druhý chytá – provádí se až do rozhodnutí.

Závěrem: Přeji všem hezké sportovní a kulturní zážitky.

Za TJ Sokol Pustověty Ing. Václav Bičovský – předseda TJ

V Pustovětech 6.8.2018